Basın Açıklaması

Grammy Award-Winning Band “Train” Set to Rock Sirona’s CEREC® 30th (C30) Anniversary Celebration Super Band will Take the Stage at Digital Dentistry’s Largest Event 02/26/2015

Charlotte, NC. Sirona Dental Systems, Inc., the company that pioneered digital dentistry, recently signed  the Grammy award-winning rock and roll band Train to perform during its upcoming CEREC® 30th (CEREC 30) Anniversary Celebration.

Train to perform at CEREC 30With popular hit songs such as Meet Virginia and Drops of Jupiter, as well as current hits Angel In Blue Jeans and Bulletproof Picasso, attendees of the three-day CAD/CAM extravaganza held at The Venetian® Hotel and The Palazzo® Hotel in Las Vegas from September 17-19th 2015 will be able to experience the super rock band live as it performs its biggest hits and more. 

Sirona Dental, Inc. President Michael Augins commented on Train’s appearance, “Sirona has been rocking Dentistry for the past 30 years and we are super excited to have such a legendary act headline our musical entertainment for C30. We always say that our clients are the rock stars of dentistry and we want them to feel like they are at the “Woodstock of Dentistry” as they experience C30 The World’s Largest Digital Dentistry Festival.

In addition to Train, Sirona has enlisted an impressive lineup of celebrity talent to perform at this year’s C30 celebration. World-renowned motivational speaker Tony Robbins will headline an outstanding lineup of dynamic business speakers recruited by Sirona including Fred Joyal, well-known speaker on dental practice marketing, and Bernie Stoltz, CEO of Fortune Management. All speakers within this curriculum will present on topics that combine world-class clinical business education and leadership skills that can be applied directly in the dental practice.

In addition to an impressive lineup of musical talent and motivational speakers, the CEREC 30th Anniversary Celebration will also provide outstanding clinical education and attendees can earn up to 18 CE credits across a comprehensive spectrum of digital dentistry topics and tracks. CEREC 30 will additionally feature an exhibit hall showcasing top dental companies and their products and services. 
All dental and dental lab professionals are encouraged to visit www.Cerec30th.com for additional information as it becomes available.

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz:

Sirona Dental GmbH
Sirona Straße 1
A-5071 Wals bei Salzburg
Avusturya
P +43 (0) 662 / 2450-0
F +43 662 2450-109590
contact@sirona.com
www.sirona.com

Sirona Dental Sistemleri, Inc. Hakkında

Sirona, dental teknoloji ve yenilik lideri, 130 yıldan fazla bir süredir dünya genelinde bayilere ve diş hekimlerine hizmet vermektedir. Sirona CAD/CAM onarım sistemleri(CEREC), dijital ağız içi, panoramik ve 3D Görüntüleme Sistemleri, diş ünitleri ve dinamik el aletleri gibi tüm dental ürünleri üretir, geliştirir ve pazarlar. Sirona ve ürünleri hakkında daha fazla bilgi için www.sirona.com ziyaret edebilirsiniz.

Bu bilgi ve tüm ekler SironaDental Sistemleri, Inc.’in finansal sonuçları, rehberlik ve tahminleri, iş potansiyeli ve ileride farklı sonuçlar doğurabilecek risklere sahip ürün ve hizmetler ve ileriye dönük açıklamalarla gösterilen sonuç, performans ve başarılar hakkında ileriye dönük bilgiler vermektedir. Bu açıklamaları ‘olabilir’, ‘yapabilir’, ‘tahmin etmek’ ‘yapacak’, ‘inanmak’ , ‘beklemek’, ‘düşünmek’, ‘planlamak’,‘ummak’, ‘proje’, ‘plan’, ‘hedef’, ‘tahmin’ gibi kelime kullanımları ve 1995 Özel Güvenlik Dava Reform Yasası içerisinde belirtilmiş diğer ileriye dönük açıklamalarla belirleyebilirsiniz. Bu açıklamalar gelecekteki performans hakkında kesin bilgi vermemektedir ve bilinen ve bilinmeyen riskler, belirsizlikler ve diğer faktörleri içermektedir. Okuyucular sadece bu belgenin düzenlendiği tarih hakkında bilgi veren bu tür açıklamalara fazla güvenmemeleri konusunda uyarılmaktadırlar.Bu tür risklerin, belirsizliklerin ve sonuçları değiştirebilecek diğer dental ürün ve hizmet piyasası, fiyat belirleme, şirket ürünlerinin gelecekteki satış oranı,ekonomik, piyasa ve rekabetçi koşulların değişme ihtimali,ürünlere bağlılık,kilit personele bağlılık,teknolojik gelişmeler, yoğun rekabet,piyasa belirsizlikleri ,dağıtımcılara bağlılık, büyümeyi sağlama,kilit tedarikçilere bağlılık, kilit yönetim üyelerine,resmi kısıtlamalara, kazanç ve ortaklığa bağlılık gibi riskler de dahil olmak üzere, okuyucular Şirket tarafından ABD Sermaya Piyasası Kurumu ile yazılmış yıllık raporda belirtilen Form 10-K ve Form 10-Q ve 8-K’ daki çeşitli açıklamaları inceleyip düşünmelidirler. Şirket bu belgedeki ileriye dönük açıklamaları, yeni bilgi veren ekleri veya gelecek olayları veya bu tür bir açıklamanın yapılmasından sonraki gelişmeleri güncellemek zorunda değildir.

Kişisel İletişim
Mag. Marion Par-Weixlberger

Mag. Marion Par-Weixlberger
Senior PR Manager

P +43 (0)662 2450-588
+43 (0)662 2450-540

E-mail gönder